محصولات سازمانی مایکروسافت

مدیریت متمرکز اطلاعات سازمانی و ارائه خدمات اطلاعاتی روزآمد

sharepoint rahiaft

شیرپوینت سرور

Project server

مدیریت پروژه

skype for business

اسکایپ سازمانی

Exchange

ایمیل سرور

microsoft dynamic crm

مدیریت ارتباط با مشتریان

Devices-SharePoint

شیرپوینت سرور

در یك تعریف ساده، SharePoint مجموعه ابزارها، محصولات و فناوری‏ هایی است كه در جهت ایجاد یك بستر اطلاعاتی برای «اشتراك» و «جستجوی» اطلاعات در یك محیط متشكل از تولیدكنندگان و مصرف كنندگان اطلاعاتی به‌وجود آمده ‏اند.

فناوری شیرپوینت سرور، یک راهکار مبتنی بر وب‏ است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده است؛ نخستین نسخه از این نرم افزار در سال 2001 منتشر شد که اینترانت ، مدیریت محتوا و مدیریت اسناد را یکپارچه سازی می کرد اما در نسخه های اخیر قابلیت های شیرپوینت گسترش یافت. شیرپوینت شامل تکنولوژی های چند منظوره تحت وب است که به وسیله زیر ساخت های فنی رایج پشتیبانی می شود. به طور پیش فرض شیرپوینت رابطی شبیه به مایکروسافت آفیس دارد و به طور کامل با مجموعه آفیس یکپارچه سازی شده است. ابزار های وب برای کاربران غیر فنی درنظر گرفته شده است (...)

پراجکت سرور

سازمان هایی که هسته ی مرکزی کسب و کار آنها حول محور پروژه های مختلف می گردد، نیازمند بخشی تحت عنوان PMO یا دفتر مدیریت پروژه می باشند تا تمام پروژه ها را بصورت یکپارچه مدیریت کند.

محیط Project Server شبیهMSP  می باشد و می توان اطلاعات هر پروژه را به طور جداگانه در آن وارد کرد. هر پروژه دارای فعالیت های مختلف، مدت زمان مربوط به هر فعالیت، منابع اختصاص داده شده، برنامه زمانبندی، تاریخ شروع و پایان، مدیر پروژه، ناظر و ... می باشد. این اطلاعات در پایگاه داده ی Project Server وارد شده در محیط آن قابل مشاهده می باشد. برای ورود اطلاعات می توان فیلدهای مختلف را تحت وب و یا بصورت محلی در نرم افزار MSP اضافه، حذف و یا ویرایش نمود.
از طرفی در راستای کمک به سازمان در رده بندی سرمايه گذاری ها، تراز نمودن منابع و اجراي موثر و کارآمد پروژه ها، مايکروسافت پراجکت سرور 2013، مديريت پروژه و پرتفوی را يکپارچه نموده است. اين يکپارچگی به سازمان در تراز نمودن منابع و سرمايه گذاری ها منطبق با مشخصات راهبردی کمک نموده و کنترل همه جانبه ای را روی تمامی کارها اعمال و پيشرفت را با استفاده از داشبوردهای مفيد مصور می سازد.

قابلیت های مهم پراجکت سرور 2013

 • مدیریت تقاضا
 • مدیریت یکپارچه پروژه و پرتفوی
 • انتخاب پرتفوی همسو با استراتژی ها
 • کنترل پروژه توسط گردش کار
 • کنترل محدوده پروژه
 • یکپارچگی
 • ویرایش پروژه مبتنی بر وب
 • بروزرسانی زمان-وظیفه
 • گزارش گیری داینامیک از پروژه
 • ارائه دید شفاف توسط داشبوردها
 • بستر قابل برنامه نویسی و توسعه
 • دسته بندی فیلدهای سفارشی
c530c73b-c34a-4c58-a84f-823e9ec2fff2

اسکایپ سازمانی

Skype for business یک نرم افزار قدرتمند در به کار گیری و پیاده سازی تکنولوژی Unified Communication می باشد.

Skype نام نرم افزاری می باشد که به شما امکان برقراری ارتباط صوتی را با دوستان از طریق اینترنت فراهم می کند. این برنامه همانند تلفن عمل کرده و دو طرفی که قصد ارتباط با یکدیگر را دارند باید این برنامه را نصب داشته باشند. همچنین در این برنامه امکان برقراری ارتباط تصویری به وسیله دوربین های اینترنتی و گفتگوی متنی و حتی انتقال فایل نیز وجود دارد. این نرم افزار از کیفیت بالایی در انتقال صدا برخوردار می باشد حتی بیشتر از ارتباط تلفنی که از مناطق دور برقرار می شود. به عنوان مثال شما اگر از داخل ایران به یکی از اقوام خود در کشوری نظیر فرانسه تماس بگیرید در هنگام صحبت باید مکث کرده تا صدا با کمی تاخیر به شما و یا طرف مقابلتان برسد، اما به کمک این نرم افزار شما به راحتی با دورترین مناطق نیز می توانید با وضوح و کیفیت بالا تماس بگیرید. این برنامه مانند دیگر برنامه های مشابه همانند یاهو مسنجر در هنگام برقراری ارتباط صوتی دچار قطعی و نویزهایی که باعث اختلال در صدا می شوند نمی شود.

ایمیل سرور

Exchange Server یک ایمیل سرور بسیار قدرتمند و پایدار است که توسط شرکت مایکروسافت عرضه شده است. اکسچنج سرور وظيفه‌ي ارائه‌ي سرويس‌هاي همكاري نظير ایميل، مديريت تقويم‌ها و ارسال هشدارها را فراهم می کند. امكانات اكسچنج سرور به دو صورت مبتني بر وب براساس سيستم Outlook Web Access و يا مستقيما توسط آوت‌لوك استفاده خواهد شد.
مایکروسافت اکسچنج سرور به عنوان یکی از محبوبترین میل سرورهای سازمانی یاد می شود. بازخوردهای مدیران فناوری اطلاعات و بسیاری از کاربران این مطلب را اثبات می کند که میل سرور مایکروسافت توانسته نیازهای آنها و سازمان آنها را برطرف کند. امکانات جدید این میل سرور چون ساده سازی زیرساخت به منظور سهولت در پیاده سازی و بروزرسانی مدیران فناوری اطلاعات را ترغیب به استفاده و مهاجرت به میل سرور مایکروسافت اکسچنج سرور کرده است. امکانات محیط کاربری زیبا و چند منظوره به اضافه دسترسی آسان از هر دستگاهی به اکسچنج سرور کاربران را نیز بر آن داشته تا از ویژگی های میل سرور اکسچنج استفاده کنند. رونق کسب و کارها بسیار به نحوه ارتباط و همچنین تعداد مخاطبان کاربران و کارمندان بستگی دارد.

مدیریت ارتباط با مشتری

CRM مایکروسافت به گواهی خبرگان صنعت فناوری اطلاعات، یکی از رهبران بازار نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان در جهان قلمداد می‌شود.

فرآيند CRM فرايندي جهت گردآوري و يكپارچه‌سازي اطلاعات مرتبط با مشتریان به منظور بهره‌برداري مؤثر و هدفمند از آنهاست. اين اطلاعات مي‌تواند در رابطه با فروش، بازاريابي، خدمات، پشتیبانی، نيازها و حساسيت‌هاي بازار و مشتریان باشد.
CRM برگرفته شده از Customer Relationship Management به معنی مدیریت ارتباط با مشتری می باشد که استراتژی های کسب و کار مبتنی بر آن از اهمیت خاصی برخوردار می باشند و با توجه به چالش های بازار، کسب و کاری موفق همراه با استراتژی رشد و توسعه دائم برای سازمان شما به ارمغان می آورد.
CRM در زمینه های متعددی در یک سازمان از جمله اتوماسیون فروش، بازاریابی، خدمات رسانی به مشتریان و ... کمک شایانی در جهت پیشبرد اهداف و آرمان های هر سازمان ارائه می نماید.راهکار مدیریت ارتباط با مشتری، یک استراتژی کسب و کار با هدف افزایش بلند مدت سودآوری، بهینه سازی، افزایش کارایی و اثربخشی برای سازمان های مختلف می باشد.

RW6dBD